התחדשות עירונית

 

תחום ההתחדשות העירונית (הכולל פרויקטים של פינוי - בינוי ותמ"א 38), במסגרתו מוחלפים מבנים ישנים בבניינים חדשים ואיכותיים, נועד בין היתר לקדם את רווחתם של התושבים, לשפר באופן ניכר את רמת החיים שלהם ובמקרים מסוימים אף להוציא משפחות אל מחוץ לקו העוני. מסיבות אלה, אנו רואים בתחום ההתחדשות העירונית ערך עליון. 

ההתחדשות העירונית מהווה את אחד מתחומי הפעילות של קבוצת בן דוד. לקבוצה פרויקטים מרובים של התחדשות עירונית הכוללים כ- 2,000 דירות.

הקבוצה פועלת בכל רחבי הארץ, אולם היא משתדלת להתמקד, מתוך אידאל, דווקא בשכונות ותיקות ובעיירות פיתוח. זאת בין היתר, בשל הערך החברתי והתרומה הכלכלית המשמעותית שפרויקט מסוג זה יכול להעניק לבעלי הדירות ולסביבה.

העקרונות שלנו

הקבוצה פועלת על פי הקווים המנחים הבאים:

   1. ביטחון מוחלט לבעלי הדירות:

  • לבעלי הדירות ניתנות ערבויות בנקאיות להגנה על זכויותיהם: ערבות בנקאית - בשווי הדירה החדשה המובטחת. ערבות בנקאית - להבטחת תשלומי שכר דירה.​

  • ייצוג משפטי: אנו עומדים על כך שבעלי הדירות יהיו מיוצגים על ידי עורך דין מומחה בנדל"ן, אשר ייבחר ע"י בעלי הדירות עצמם.  

  • מפקח מומחה: אנו מאפשרים לבעלי הדירות לבחור במומחה מקצועי, אשר יפקח מטעמם על טיב ואיכות הבנייה.

 

   2. נועם, איכות ונוחות:

  • הפרויקטים של הקבוצה כוללים תכנון אדריכלי בהתאם לסטנדרט מתקדם. הפרויקטים כוללים דירות מרווחות ונעימות, מרפסות, חניות, לובי ושטחים ציבוריים מרווחים (כדוגמת חדרי מדרגות, מעליות ומבואות לדירות) ושטחי נוי בלובי הבניין ובחצרותיו.

  • הפרויקטים כוללים מפרט מצוין, שאינו נופל מהמפרט של הדירות המיועדות למכירה.

 

   3. הגינות, שקיפות וקשר אישי:

  • אנו מקפידים לשמור על שוויון בין בעלי הדירות - לכולם מוצעים תנאים לפי נוסחה זהה, בהתאם למצב הדירה שבבעלותם.

  • בעלי דירות ששיפצו לאחרונה את דירתם זכאים לקבל תוספת דירוג, שיכולה להעניק להם דירה בקומה גבוהה יותר (בכפוף לחוות דעת שמאי הפרויקט).

  • הסכמי ההתקשרות עם בעלי הדירות זהים – כל אחד מבעלי הדירות זכאי לבחון זאת בכל עת.

  • אנו ממנים לכל פרויקט מנהל לקוחות - שיהיה אחראי לקשר הישיר עם בעלי הדירות. אנו מקפידים שמנהל הפרויקט יהיה זמין בכל עת לפניות לקוחותינו (למעט בערבי ובימי שבת וחג).

  • על מנת שבעלי הדירות יהיו מעודכנים בהתקדמות הפרויקט - לכל פרויקט מוקם אתר אינטרנט המתעדכן מדי שבוע במצב הפרויקט. כמו כן, אנו עורכים מדי מספר חודשים אסיפת בעלי דירות. באסיפות אלה אנו מעדכנים את בעלי הדירות בהתקדמות הפרויקט ומשתפים אותם בעניינים הרלוונטיים. כאשר הדבר נדרש אנו מקיימים באסיפות אלה התייעצויות עם בעלי הדירות - למשל בעניינים של סגנונות עיצוב, אדריכלות ונוי.

   

התחדשות

עירונית

כיצד נדע שקיבלנו מכם הצעה מסחרית טובה והוגנת?

אנו מקפידים לספק ללקוחותינו דירות חדשות מרווחות ונעימות, הגדולות באופן ניכר מהדירה הנוכחית שבבעלותם, בתוספת מרפסת שמש וחניה. כל זאת בבניין חדש ונעים, הכולל לובי, מעלית ועיצוב אדריכלי נהדר. שווי הדירה החדשה גדול יותר באופן משמעותי מהדירה הנוכחית, כך שעסקה כזו תמיד תהיה משתלמת עבורכם – בין אם אתם מתכוונים לגור בדירה החדשה, להשכיר או למכור אותה.

כיצד אדע שבעלי דירות אחרים לא קיבלו הצעות טובות יותר?

אנו מקפידים לשמור על הגינות, אחידות ושקיפות מלאה בכל הפרויקטים שלנו. בכל פרויקט מוגשת לבעלי הדירות אותה הצעה מסחרית, המפורטת במסמך ההתקשרות הראשוני שעליו הם חותמים (מסמך העקרונות). אנו מאפשרים לכל אחד מבעלי הדירות לעיין בהסכמי ההתקשרות של יתר הבעלים – בכל עת שיבקש, וזאת על מנת להעניק שקיפות מלאה. 

כיצד נדע שתספקו לנו דירה בעלת מפרט טוב?

חשוב לזכור שרוב דירות הפרויקט מיועדות למכירה. כדי שנוכל למכור דירות עלינו להיות תחרותיים ולהציע לרוכשים החדשים מפרט מצוין. מאחר שההגינות חשובה לנו – אנו מתחייבים בחוזה לספק לכם מפרט זהה למפרט של הדירות המיועדות למכירה. כך תדעו שתקבלו מפרט מצוין ותחרותי. 

האם נוכל להיות מעורבים בתכנון הפנים של הדירה שנקבל? אם כן – כמה זה יעלה לנו?

אנו מאפשרים לכל בעלי הדירות להיפגש עם אדריכל הפרויקט ולהזמין שינויים בעיצוב הפנים של הדירה. השינויים יכולים לכלול למשל: הוספת או הפחתת חדרים, הוספת קירות או ביטולם, שינויים במיקום המטבח וחדרי השירותים ואף הרחבה של הסלון או של המטבח (אולם עליכם לבקש את השינויים מראש). כל זאת – בחינם.

שטח הדירה שלי שונה מרוב דירות הבניין  – כיצד הדבר ישפיע עלי?

אנו מקפידים להציע לכל בעלי הדירות שבבניין הצעה מסחרית על בסיס נוסחה זהה, המתייחסת לשטח הדירה ולמצבה, הכוללת את הגדלת הדירה בתוספת שטח זהה או באחוז קבוע (למשל תוספת של 20 אחוזים מהדירה הקיימת – ללא קשר לגודל הדירה הנוכחי). בשיטה זו אנו שומרים על אחידות והגינות בפרויקטים שלנו. לכן – בין אם הדירה שלכם גדולה, דומה או קטנה מיתר הדירות שבבניין – לא תפסידו מכך.

 

הדירה שלי עברה שיפוץ לאחרונה. האם אוכל לקבל פיצוי עבור הכסף שהשקעתי?

בהחלט כן.  לכל דירות הפרויקט נקבע מראש דירוג על ידי שמאי הפרויקט. בדרך זו, דירות משופצות או מושקעות יקבלו דירוג טוב יותר והדבר יכול לזכות את בעליהן בקומה גבוהה או לעיתים אף בשטח גדול יותר.

 

כיצד יחולקו הדירות בפרויקט?

חלוקת הדירות תהיה שוויונית ככל האפשר, בהתבסס על פרמטרים של שווי שמאי, שטח גובה וכיווני הדירה הנוכחית והגרלה בין בעלי הדירות בעלי פרמטרים שווים. את ההגרלה ינהל השמאי של הפרויקט – בפיקוח עורכי הדין של בעלי הדירות.

 

כיצד נוכל להיות בטוחים שההסכם שלכם הוגן?

בכל הפרויקטים שלנו - אנו מעודדים את בעלי הדירות לבחור בעורך דין שייצג אותם. לאחר שייבחר עורך דין – אנו ננהל אתו משא ומתן ורק בסיומו תתבקשו לחתום על הסכם הפרויקט. עורך הדין נבחר על ידי וועד בעלי הדירות ואנו מקפידים שלא להתערב בבחירתו. יחד עם זאת, אנו ממליצים להסתייע בעורך דין בעל מומחיות בתחום פינוי בינוי. חברת הניהול של הפרויקט תשלם במקומכם את שכר הטרחה של עורך הדין (אולם הסכם הייעוץ ייחתם ישירות בינו לביניכם).

כיצד נדע שהפרויקט ייבנה היטב ועם חומרים איכותיים?

אנו מאפשרים לבעלי הדירות לבחור במומחה - שיפקח מטעמם על הבנייה. אתם תוכלו לבחור במפקחים הטובים והמקצועיים בארץ – חברת הניהול של הפרויקט היא שתשלם את השכר שלו.

מה יקרה אם תקלעו לקשיים במהלך הפרויקט? האם אני עלול לאבד את דירתי?

אנו מקפידים להעניק ערבות בנקאית בשווי הדירה החדשה - להבטחת הזכות שלכם לקבלת הדירה החדשה. בנוסף לכך, תסופק לכם ערבות בנקאית להבטחת שכר הדירה.

ומה המשמעות של הערבות הבנקאית? 

אם חס וחלילה הפרויקט יקלע לקשיים – הבנק בעצמו יחויב לממן את הפרויקט ולמסור לכם את הדירה החדשה, או לחלופין הבנק יחויב לשלם לכם סכום כספי בשווי הדירה המובטחת. כמו כן, בזכות הערבות הבנקאית להבטחת שכר הדירה – הבנק יחויב להמשיך ולשלם לכם את תשלומי שכר הדירה וזאת עד שתקבלו את הדירה החדשה או סכום כספי בשווייה. הערבויות הבנקאיות מעניקות לכם הגנה מלאה, ביטחון ושקט נפשי.

 

אילו הוצאות כספיות צפויות להיות לנו במהלך הפרויקט?

אין שום הוצאה שתחול על בעלי הדירות. חברת הניהול של הפרויקט היא שתישא בכל העלויות (כאמור - גם בעלויות שכר הטרחה של עורך הדין, השמאי והמפקח שוועד בעלי הדירות יבחר).

 

היכן נגור במהלך הפרויקט? כיצד נממן את דמי השכירות? מי יפצה אותנו על שכר הדירה שנפסיד?

במהלך תקופת הבנייה תאלצו לגור במקום מגורים זמני. זו אכן תקופה לא נוחה, אך אנו נשתדל שהיא תהיה קצרה ככל הניתן. 

במהלך תקופת הבנייה – חברת הניהול תשלם לכם תשלומים חודשיים בשווי שכר הדירה של הדירה שבבעלותכם. גובה שכר הדירה יחושב על ידי שמאי הפרויקט (שמאי שייבחר על ידי וועד בעלי הדירות). בנוסף לכך, חברת הניהול שלנו תממן את עלויות ההובלה אל מקום המגורים הזמני, וכשתקבלו את הדירה – תממן את עלויות ההובלה בחזרה אל דירתכם החדשה.

כיצד נהיה בטוחים שנותני השירותים – עורך הדין, המפקח או השמאי יהיו בלתי תלויים בכם וישמרו עלינו כראוי?

כאמור לעיל, אנו מאפשרים לוועד בעלי הדירות לבחור בעצמו את נותני השירותים שייצגו אתכם – כל זאת ללא מעורבות שלנו. כדי שנותני השירותים הללו יהיו בלתי תלויים בנו – ייחתם הסכם ישיר בין נותן השירותים לבין בעלי הדירות / וועד הבעלים. אנו מעודדים אתכם לבחור את נותני השירותים הטובים, המנוסים והמקצועיים ביותר. 

למה לבחור בקבוצת בן דוד?

קבוצת בן דוד בעלת ניסיון עשיר ותודעת שירות גבוהה. אנו רואים בלקוחות שותפים שלנו ואנו מקפידים לשמור על הגינות, שקיפות וקשר אישי. למידע נוסף על החזון והערכים שלנו לחצו כאן.

כיצד נוכל לקבל מכם תשובות והסברים נוספים?

צרו עמנו קשר. נשמח להיפגש עמכם.

קבוצת

בן-דוד

הדירה

ביטחון

ועלויות

קבוצת

בן-דוד

שאלות נפוצות

       כל הזכויות שמורות לקבוצת בן דוד  |